ZŠ Šromotovo ve skoku vysokém

13. 12. 2022     sekce: Úspěchy žáků     autor: Jan Mazan     tisk: tisk článku

V pondělí 12.12.2022 se na sousední škole ZŠ Struhlovsko odehrála pěkná soutěž ve skoku vysokém – kategorie mladší, starší žáci i žákyně (6. – 9.třídy). Ukázalo se, že to byl opravdový souboj nejšikovnějších skokanů ve své kategorii. Velká podívaná to byla už jen díky tomu, jak těžká tato disciplína je.

V kategorii mladších žáků začneme největším úspěchem – zlatá medaile Tomáše Sommera. Tomáš opět ukázal své kvality, své soupeře přeskákal a za velkého potlesku se pokoušel zdolat dalších několik příček sám. Poslední výšku ukončil na 146 cm! Dalším úspěchem byla bronzová medaile Josefíny Janečkové v kategorii mladších žaček. Josefína vyskákala až na výšku 113 cm. Neztratili se ani další závodníci této kategorie – Alžběta Lapešová 4.místo, Kristýna Grammerová a Adam Konečný 5.místo, Matyáš Stupárek 6. místo, Radek Symerský 10.místo.

V kategorii starších žáků opět zazářil Vladimír Hýža – jeden z favoritů celých závodů. Zde získal nádhernou bronzovou medaili. Ostatním klukům se také nedařilo vůbec špatně a drželi tempo s ostatními, dokud to jen šlo. Dostali se až na hranici 148 cm. Štěpán Andrys, Miroslav Horník a Jiří Dušánek jsou tedy na těchto závodech bez umístění. Holkám se bohužel nedařilo a všechny starší žákyně – Adéla Mokrovicsová, Alena Kučerová, Barbora Hubová – skončily pod stupínkem vítězů.

Všem závodníkům gratuluji a děkuji za pěkné výsledky.